به ثروت دلخواه تون رسیده اید؟ اگه جواب تون منفیه، به چه دلیل سرعت کسب ثروت خود رو بیشتر نمی کنین؟ شاید تنها چیزی که واسه کسب ثروت سریع کم دارین، آشنایی با چند اصل قوی و تضمین شده باشه. اصولی که در این مقاله با اونا آشنا میشید، قواعدی کلی ان که همیشه و همه جا کاربرد دارن. پس این اصول اساسی رو واسه کسب ثروت سریع از دست ندین!

 

به چه دلیل کسب ثروت سریع ممکنه؟

حالا ما در دنیایی متفاوت از گذشته به سر می بریم. فناوریای ارتباطات و اطلاعات جوری جهان ما رو به خاطر این بهش رو ساخته ان که حتی همین بیست سال پیش هم تصور اونا بسیار سخت بود. این تحولات روشای سابق اقتصاد و کسب وکار رو هم دچار تغییرات اساسی کرده؛ پس قوانین کسب وکار هم دچار تغییر شده. ما در عصر تغییرات سریع به سر می بریم. واقعیت فعلی اینه که بیشتر ما در طول زندگی مون، هفت تغییر کامل رو در حرفه یا کسب وکارمان میگذرونیم که میانگین زمان هرکدام از اونا حدود پنج ساله. این یعنی شما یا در همین مدت کوتاه به مال و منال می رسین یا اصلا نمی رسید. چرخه اجناس هم عوض شده: قبلا مراحل شروع، رشد، جا افتادن، اشباع و نزول، بیست سال طول می کشین اما حالا محصول یا کار و کاسبی شما می تونه در پنج سال یا کمتر، منقرض و منسوخ شه! تغییرات سریع، از ویژگیای روشن زمونه ی ماست.

خیلی از افراد مخالف هر نوع تغییر و تغییر هستن و تغییرات معمولا به ضرر اونا تموم می شه، اما بعضیا هم از تغییرات استقبال می کنن و اونو فرصتی واسه یادگیری، پیشرفت و کسب درآمد بیشتر و سریع تر می بینن.

هر بار که در فناوری، قانون، سلیقه ی اجتماعی، مُد، بازار یا جدیدترین لغات باب روز در کار و کاسبی تغییری به وجود میاد، کسی پولدار می شه! الان این تغییرات دقیقه ای رُخ میدن و مردم هر روز با استفاده از اونا میلیونر می شن. شمام می تونین یکی از این افراد باشین!

چیجوری در سریع ترین زمان ممکن پولدار شیم آموزشی

– تی هارو اکر

 

 

اصل اول: یک تصور ثروت سریع بسازین

واسه کسب ثروت دلخواه تون چه مدت زمانی رو در نظر گرفتین؟ شاید تا الان اسم قانون «پارکینسون» به گوش تون خورده باشه. بیانای مختلفی از این قانون هست. یک بیان قانون پارکینسون می گه: «هر کاری همون قدر طول می کشه که واسه اون زمان در نظر گرفتین» و البته معمولا بیشتر هم طول می کشه ولی کمتر پیش میاد که زودتر از زمان پیش بینی شده به اتمام برسه. این قانون در مورد پولدار شدن هم صادقه. اگه تصمیم گرفتین که در طول ده سال آینده به ثروت دلخواه تون برسین، بعیده که در مدت زمان کوتاه تری به این هدف دست پیدا کنین. مدت زمانی که توقع دارین به ثروت دلخواه تون برسین به تصور شما در مورد سرعت کسب درآمد بستگی داره. پس لازمه اول تصور کسب ثروت سریع رو در خود بسازین.

تصور کسب ثروت سریع از دو باور تشکیل شده:

  • باور اول: به سرعت پولدار شدن ممکنه؛
  • باور دوم: به سرعت پولدار شدن واسه «شما» ممکنه.

همه ما در مورد کلاه ورداریای کلان، اختلاسای میلیاردی، ثروتای بادآورده، میلیاردرهای یک شبه و امثال اینا شنیده ایم. راه های غیرقانونی کسب ثروت سریع، هر نوع ادعای ارائه راهکارهای کسب ثروت سریع رو با دودلی روبرو می کنه و واسه همین در مورد «سریع پولدار شدن» بدبینی بسیاری هست، اما همونجوریکه گفتیم در اقتصادِ عصرِ تغییراتِ سریع، امکانات و فرصتای بسیاری واسه کسب ثروت سریع فراهمه. با وجود اینترنت، شما به طور پنهون به تموم بازارهای جهان واسه عرضه محصول و خدمات خود دسترسی دارین. افراد بسیاری با استفاده از این شرایط، در طول چند سال به ثروتای میلیاردی دست یافته ان. پس کسب ثروت سریع به روش قانونی واسه همه ممکنه. پس قبل از هر چیز تصور کسب ثروت سریع رو در خود بسازین.

باور دارین که کسب ثروت سریع واسه شما ممکنه؟ اینکه تا اینجای این نوشته رو خوندین نشون می ده که به کسب ثروت سریع علاقه مند هستین. در این صورت مطمئنا می تونین علم و مهارتای لازم رو یاد بگیرین. همیشه می تونین بیشتر باشین، کارای بیشتری بکنین، چیزای بیشتری داشته باشین چون همیشه می تونین بیشتر یاد بگیرین. اگه اشتیاق کافی واسه کسب ثروت سریع داشته باشین، می تونین بهش دست پیدا کنین. الان بیشتر افراد سخت کار می کنن؛ اگه سخت کار می کنین، باید بدونین که می تونین در عین حال پولدار هم بشین و هرچه سریع تر هم بهتر.

اصل دوم: ارزشی بزرگ ارائه کنین

چیجوری در سریع ترین زمان ممکن پولدار شیم آموزشی

اگه ارزش هنگفتی ارائه کنین، هیچ اشکالی نداره که در برابر اون پول هنگفتی بخواهید

– جیمز آتور ری

 

 

همونجوریکه در مقاله مثلث درآمدزایی مهارت چیه و چه عواملی بر اون تاثیردارن، توضیح دادم درآمد شما نسبت مستقیمی با سطح مهارتاتون، میزان خواسته واسه مهارتاتون و سختی جانشین کردن شما با بقیه داره. این سه عامل در کل میزان ارزش شما رو در بازار مشخص می کنه. شما می تونین با استفاده از این سه عامل و ایجاد خلاقیت و فرق در مهارت، خدمات و اجناس تون ارزش خود رو در بازار بالا ببرین. در آخر مقدار پولی که به شما پرداخت می شه متناسب با ارزشیه که کالا یا خدمات شما از نظر بازار داره. پس واسه کسب ثروت سریع باید ببینین چه ارزشی رو در اندازه بزرگ می تونین به بازار عرضه کنین. ارائه خدمات شخصی در مقایسه با فروش کالا و اجناس، در اندازه ارائه ارزش فرق اساسی دارن.

چیجوری در سریع ترین زمان ممکن پولدار شیم آموزشی

در ارائه محصول و کالا به طور پنهون سقفی واسه فروش و ارائه ارزش وجود نداره اما در ارائه خدمات شخصی اینجور نیس. اگه شما یک کارمند، دکتر، مربی بدن سازی، تعمیرکار، وکیل یا دارای هر نوع مهارت و تخصصی از این نوع هستین به کارایی مشغولید که خود باید خدمات ارائه کنین. در این صورت درآمد شما دارای سقف محدودی هستش چون زمان و انرژی شما محدوده. با این شرایط واسه ارائه ارزش بیشتر و بالا بردن سقف درآمد، سه راه حل واسه شما هست.

راه حل اول: یک کالا عرضه کنین

بهتره کالای شما متناسب با کسب وکار فعلی تون و طبق خدماتی باشه که الان ارائه می کنین و مورد استفاده ی مشتریان فعلی شما باشه. مثلا اگه مربی بدن سازی هستین می تونین کالاهایی رو در مورد سلامتی، تناسب اندام، شکلای جور واجور مکملای غذایی، کتاب و نرم افزارهای در رابطه و چیزای دیگه ای به جز اینا عرضه کنین.

راه حل دوم: خودتون رو افزایش کنین

یعنی به جای اینکه فقط یک مربی بدن سازی باشین، یک باشگاه بدن سازی داشته باشین و با آموزش مربیگری بدن سازی به افراد، باشگاهای خود رو هم افزایش کنین.

راه حل سوم: یک منبع درآمد دومِ مناسب پیدا کنین

اگه دو روش بالا واسه شما عملی نیس و هم اونقدر می خواید وضعیت قبلی شغل خود رو حفظ کنین، می تونین یک منبع درآمد دوم واسه خود پیدا کنین که امکان ارائه ارزش و سقف درآمد بالا رو داشته باشه. واسه این منظور باید دنبال فرصتای مناسب درآمدزایی باشین.

اصل سوم: زمان سنجی؛ کسب وکار درست رو در زمان درست انتخاب کنین

هر کالا یا خدماتی در بازار معمولا دارای دوره های اوج و فروده. راز کسب ثروت سریع اینه که موجای در حال اوج گرفتن بازار رو بشناسین و بر اونا سوار شید. امتحان شرایط بازار و زمان سنجی یکی از مهارتای لازم واسه تشخیص فرصتای پول سازه. حالت بهینه اینه که وارد یک «فرصت صفر کیلومتر» شید یعنی کالا یا خدماتی که در اون خواسته بالا اما عرضه کمه. به مرور عرضه زیاد و میزان سودآوری کم می شه و اینجا وقتیه که باید از بازار خارج شید.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چیجوری در محیط کار با بقیه رابطه برقرار کنیم؟

اصل چهارم: سیستم به وجود بیارین

سیستما به افراد عادی امکان میدن که به نحوی قابل پیش بینی به نتایج خارق العاده برسن، درحالی که بدون سیستم، رسیدن به نتایج حتی عادی واسه افراد خارق العاده هم سخته.

– مایکل گربر

 

 

سیستم، روندی قابل پیش بینی واسه رسیدن به یک هدف بر مبنای یک مجموعه منطقی و مشخص از اصول راهنمای عملیه. سیستم در کسب وکار هم معنی روشنی داره: یک سیستم کار و کاسبی، روند تکرارپذیریه که سود ایجاد می کنه. سیستم مثل یک پیِ محکم و استوار واسه کسب و کاره که شما رو قادر می سازه درحالی که پیشرفت پیدا می کنین بتونین کالا یا خدمات تون رو به طور مؤثر و موثر بیشتر بفروشین و پشتیبانی کنین.

واسه ایجاد یک سیستم کار و کاسبی موثر باید اونو ساده نگه دارین. بخشای جور واجور اون شامل تولید، بازاریابی، فروش و مدیریت باید جریانی روان و تقریبا خودبه خود داشته باشن. سیستم شما باید منظم باشه، سود بسازه و تحمل پیشرفت سریع رو داشته باشه. واسه اینکه به سرعت به ثروت برسین، سیستم شما باید روند تکرارپذیری باشه که بتونه بدون شما کار کنه. اگه کسب وکارتان واسه ادامه کار به حضور فیزیکی شما احتیاج داشته باشه، فقط می تونه به اندازه سعی شخصی شما رشد کنه و از اونجا که هرچقدر هم که پرانرژی باشین فقط ۲۴ ساعت در شبونه روز زمان دارین، درآمدتان محدود هستش. شما به عنوان یک کارآفرینِ ثروت سریع، باید هماهنگ کننده و رهبر باشین نه قسمتی از پیچ و مهره ی سیستم.

اصل پنجم: افزایش کنین

سیستم سازمان پیدا کردی که بدون حضور شما مقدار خیلی از ارزش تون رو ارائه و پشتیبانی کنه، این اجازه رو به شما می ده که اونو افزایش کنین. مبنای ایجاد افزایش این سؤاله که «چه جوری کالا یا خدماتم رو به دست بیشترین تعداد افراد برسانم؟» شما باید کالا، خدمات و خودِ کسب و کارتون رو تا جای ممکن افزایش کنین. تموم مغازه های زنجیره ای، فروش نمایندگی و بازاریابیای شبکه ای از روش افزایش استفاده می کنن. یکی از راهکارهای ثروت سریع، پیدا کردن خریدارانیه که بتونن حجم بزرگی از کالا یا خدمات شما رو بخرن یا بفروشن. تا جایی که می تونین به این روش شبکه بسازین و اونا رو پیشرفت بدین. وقتی بر روش افزایش مسلط شید، پول درآوردن واسه شما بسیار ساده و سریع میشه.

اصل ششم: از قدرت اهرما استفاده کنین

چیجوری در سریع ترین زمان ممکن پولدار شیم آموزشی

یک اهرم بلند و نقطه اتکایی به من بدین تا زمین رو با اون جابه جا کنم.

– ارشمیدس

 

 

با استفاده از دستگاه اهرم می تونین با صرف نیروی کم کارای بزرگی بکنین. به طورکلی هرجا پول زیادی جمع شه، به این معنیه که قانون اهرم رعایت شده. اهرم به شما اجازه می ده که به جای بیشتر کار کردن، هوشمندانه تر و سریع تر کار کنین. استفاده از اهرم به این معنیه که با کار کمتر، بیشتر انجام میدید و نتیجه بیشتری می گیرین. پس اگه از اهرم استفاده نمی کنین، دارین بیشتر از حد زیاد زحمت می کشین و بیشتر از حد کم پول در میارید! استفاده از اهرم با جانشین کردن خودتون شروع می شه طوری که بتونین حتی وقتی که در خواب یا در مسافرت هستین، ارزش، کالا و خدمات تون رو در اختیار مردم بذارین و بفروشین. الان اینترنت و شبکه های اجتماعی فرصتی بسیار عالی واسه ایجاد اهرمه. استفاده از شبکه مشتریان فعلی واسه معرفی مشتریان جدید (با ایجاد انگیزه در اونا مثلا جایزه دادن) یک روش دیگر واسه ایجاد اهرمه. شراکت یا همکاری با بقیه هم از راهکارهای بسیار مؤثر ایجاد اهرمه. اهرم یک طرز فکر، هنر، علم و قطعه ی اساسی ای از پازل کسب ثروت سریعه. اهرم، بیشتر فرق کسائی که به سرعت استقلال مالی ایجاد می کنن از کسانیه که تا آخر عمرشون به تقلا ادامه میدن.

در دنیای کار و کاسبی پنج نوع کاربرد اهرم هست:

  • استفاده از پول بقیه؛
  • استفاده از تجربه بقیه؛
  • استفاده از فکر و علم بقیه؛
  • استفاده از زمان بقیه؛
  • استفاده از کار بقیه.

اگه بتونین از هرکدام از این اهرما به بهترین راه استفاده کنین، شاهد جریان ثروت انبوه و سریع به طرف خود هستین.

اصل هفتم: کسب وکارتان رو بفروشین

وقتی کسب وکار شما راه افتاد و به درآمدزایی خوبی رسید باید یک تصمیم مهم بگیرین. شما می تونین کسب وکار خود رو خود اداره کنین، می تونین امور رو به بقیه بسپارید و درآمد واکنشی زیادی داشته باشین یا می تونین بخشی از کسب وکار خود رو بفروشین یا ترکیبی از این کارا رو بکنین. اما اگه به دنبال کسب ثروت سریع هستین بهتره که کسب وکار خود رو بفروشین. با اداره یک کسب وکار هیچ وقت به اندازه فروش اون پول در نخواهید آورد! پرسودترین کالایتان واسه فروش، همون کسب و کارتونه. شما باید از همون شروع کار به فکر فروش کسب و کارتون باشین و باید اونو به سیستمی مجهز کنین که به یک ماشین درآمدزایی خودکار تبدیل شه و بتونه بدون حضور شمام کار کنه. در این صورت کار و کاسبی شما ارزش بالایی داره و فروش اون ثروت سریع و زیادی رو نصیب شما می کنن.

اصل هشتم: همین حالا انجامش بدین!

زندگی کوتاهه! هر کاری که می خواید بکنین، همین حالا بکنین. هر چیزی که می خواید باشین، همین حالا باشین. هرچه می خواید داشته باشین، همین حالا به دنبالش برید! وقتی پای امور مهم زندگی وسط میاد تا فردا صبر نکنین؛ فردا ممکنه نیاد.

– تی هارو اکر

 

 

راز کسب نتایج عالی در آینده، انجام کارا در لحظه حاله. مناسب ترین زمان واسه ایجاد سیستم تولید ثروت سریع، همین حالاست. همین امروز شروع کنین تا هرچه زودتر به استاد کسب ثروت سریع تبدیل شید. همیشه در حال آموختن باشین و بدونین بهترین سرمایه گذاری، سرمایه گذاری روی خودتونه. درآمدتان فقط بهش اندازه ای می تونه رشد کنه که خودتون رشد می کنین. معلومات جدید کسب کنین، چیزای جدید یاد بگیرین، شگردهای کسب ثروت سریع رو در کسب وکارتان به کار ببندید و ببینین که چیجوری درآمدتان به شکل جهشی زیاد می شه.

تی هارو اکر می گه: «سیستم کسب ثروت سریع، بالاتر از پول درآوردنه. باید بتونین از سفر در این راه لذت ببرین و کسب وکارتان رو بدون نا آرومی رشد بدین. ثروت فقط پول نیس. واسه بیشتر افراد ثروت شامل وفور پول، وقت آزاد، روابط عاشقانه، آرامش داخلی، و کامیابیه.»

چیجوری در سریع ترین زمان ممکن پولدار شیم آموزشی

منابع:

ثروت سریع، تی هارو اکر، ترجمه افشین ابراهیمی، انتشارات نسل نواندیش

گفت وگو با میلیونرها، جلد ۷، مایک لیتمن و جیسن آمن، ترجمه افشین ابراهیمی، انتشارات نسل نواندیش

تصور میلیون دلاری، جیمز آرتور ری، ترجمه افشین ابراهیمی، انتشارات نسل نواندیش

میلیونر یک دقیقه ای، مارک ویکتور هنسن و رابرت آلن، ترجمه امیر بهنام، انتشارات نسل نواندیش

تهیه شده در: chetor.com


دسته‌ها: آموزشی