خیلی از ما عاشق عکس گرفتن با فامیل و دوستان مون هستیم، ولی تنها موضوعی که شاید اونو دوست نداریم اینست که بین هزاران عکس حتی در یکی شون هم خوب نیفتیم. همین موضوع کافیه تا شما کنجکاو شید که بدونین مدلا چه جوری اینقدر خوش عکس هستن. حتی اگه خودتون عاشق ظاهرتون باشین بازم واسه خوب افتادن در عکسا لازمه تمرین کنین. خبر خوب اینه که خوش عکس بودن مهارتیه که می تونین در اون استاد شید. در این مقاله تعدادی از نکات مورد علاقه حرفه ایای عکاسی رو می خونین، که به شما یاد میدن چه جوری همیشه در برابر دوربین خوش عکس باشین. پس بیایید ببنیم که چیجوری خوش عکس باشیم.

 

۱. نه گفتن به چشمای بسته در عکس

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

واسه اینکه ببنیم چیجوری خوش عکس باشیم، بهتره اول چشمانتان رو باز کنین. واسه شکست دادن این حالت لازمه از عکاس بخواهید تا سه بشمارد. شما چشمای خود رو می بندید و بی معطلی قبل از گفتن آخرین عدد اونا رو باز می کنین. دیگر اثری از چشمای نیمه باز یا بسته نمیشه!

۲. دلیل بدعکس بودن تون رو پیدا کنین

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

روشنه که هر وقت سر و کله ی دوربینا پیدا می شه، همه ما مضطرب و بی قرار میشیم پس به چه دلیل از قبل در این باره کاری انجام ندیم؟ به عکسای قبلی خود نگاه کنین و ببینین کدوم رو دوست دارین و از کدوم خوش تون نمیاد. الگوی عکسای خوب تون رو پیدا و اونو تکرار کنین.

۳. موهای نورانی

اگه دل تون می خواد موهای براقی داشته باشین اسپریای براق کننده ی مو می تونن در لحظه آخر به کمک شما بیان تا در عکسا بدرخشید.

۴. گردن تون رو بکشین و سر تون رو بالا نگه دارین

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

می خواید بدونین که چیجوری خوش عکس باشیم ؟ اول اینکه تا جایی که ممکنه سرتون رو بالا نگه دارین. واسه اینکه در عکس غبغب نداشته باشین کمی گردن تون رو بکشین و صورت تون رو جلو بیارین. زاویه های عجیب و غریب به شکل تون ندین بلکه سر تون رو کمی بالا بگیرین. به جای خیره شدن به دوربین به نقطه ای در بالای اون نگاه کنین، این نکته به شما یادآوری می کنن که چانه تون رو هم بالا بگیرین.

۵. آرایش متناسب

دقت کنین اگه کرم پودری که استفاده می کنین واسه پوست شما زیادی روشن باشه در مقابل نورِ فلاش خیلی مشخص میشه. رنگ پوست صورت تون رو با گردن تون یکی کنین و اگه رنگ متفاوتی داره لایه نازکی از کرم پودر رو روی گردن تون بزنین.

۶. ریمل و فرمژه

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

راه دیگری که به ما می گه چیجوری خوش عکس باشیم، اینست که به چشمان مون رسیدگی بیشتری کنیم. استفاده از ریمل و فرمژه چشمان شما رو که مرکز توجه یک عکس هستن بازتر نشون می ده. واسه جلب نظر بقیه به عکس تون، لازمه تاثیرگذاری چشمان تون رو به بیشترین حد برسونین. چشمان بازتر نور بیشتری رو جلب می کنه و چشم شما برق میزنه.

۷. ژستای بازیگران روی فرش قرمز رو بگیرین

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

شاید دیده باشین که یک بازیگر ژست به خصوصی رو در عکس هاش تکرار می کنه. می تونین بالا تنه رو کمی کج کنین تا بین بالا و پایین بدن تون زاویه ای ایجاد شه. می تونین دست راست خود رو روی پهلو بذارین تا حالتی جذاب پیدا کنین. می تونین صورت خود رو به طرف دوربین ببرین.

۸. الگوبرداری کنین

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

عکسای محبوب تون رو جدا و با دقت به اونا نگاه کنین. الگوی خاصی در اونا می ببینن؟ وقتی از زاویه خاصی به دوربین نگاه می کنین خوش عکس تر میشید؟ یا وقتی با حالت خاصی لبخند میزنین؟ سعی کنین دفعه ی بعدی که عکس می گیرین بهترین حالت خود رو تکرار کنین.

۹. زبون پشت دندان

از این ترفند قدیمی استفاده کنین و زبون تون رو پشت دندانای تون فشار بدین تا خنده تون زیادی کشیده نشه و مصنوعی به نظر نیاد.

۱۰. وسیله ای به دست بگیرین

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

بسیار لازم نیس همیشه سبیل و پاپیون مقوایی در دسترس شما باشه. می تونین ایده ی در دست داشتن وسایل دور (لیوان، گل) یا حتی موهای تون رو به یاد داشته باشین تا دست خالی بودن تون به شما ظاهری ناآرام و مصنوعی نده.

۱۱. از زاویه بالا عکس بگیرین

دوربین رو حتی اگه شده کمی زاویه دار بگیرین، با این ترفند عکس بهتری دارین. با اینکه پیشنهاد نمی کنیم که بی معطلی سلفی بگیرین، اما می تونین با دوربین گوشی تون بهترین زاویه رو واسه عکسی که قراره بگیرین پیدا کنین.

۱۲. به بدن تون پیچ وتاب بدین تا لاغرتر به نظر برسین

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

اگه به بالا تنه یا شونه ها کمی زاویه در جهت دلخواه بدین، بی معطلی لاغرتر به نظر خواهید اومد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چیجوری در زمان حال زندگی کنیم؟ 

۱۳. برق زدن رو به کمه کم برسونین

از پودرای آرایشی مات واسه صورت تون استفاده کنین تا در عکسا برق نزنید. از مواد نورانی که ظاهر یک دست پوست شما رو در عکس خراب می کنن استفاده نکنین. از ورقای جاذب چربی و عرق در صورت احتیاج در لحظه بیشترین استفاده کنین.

۱۴. ژست بگیرین

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

شاید این روزا ژست نشسته روی صندلی نامرئی مد باشه اما این ژست بهترین حالت عکس گرفتن نیس. وقتی نمی دونین چه ژستی بگیرین، دستای تون رو بالا بگیرین، دور صورت تون کادر ببندید یا مثل عکس بالا با انگشتانتان کمی خلاقیت به خرج بدین.

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

۱۵. رنگی شید

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

کمی رنگ چه روی گونه ها چه روی پلکا باعث می شه که مشخصات چهره ی شما در عکسا برجسته شه.

۱۶. پس زمینه سفید

لازم نیس خیلی باهوش باشیم تا بفهمیم به چه دلیل خیلی از نمایشگاهای مد و سایتای لباس مدلای شون رو در برابر دیواره های سفید قرار میدن. رنگ سفیدِ پس زمینه رنگ مو و آرایش شما رو برجسته می کنه، به دوربین – در صورت داشتن تنظیمات اتوماتیک – کمک می کنن تعادل رنگی مناسب رو پیدا کنه تا رنگ پوست شما در عکس خیلی زرد یا صورتی نیفتد.

۱۷. لبای پررنگ

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

رنگای طیف قرمز الان مورد استقبال هستن و در هر عکسی شما رو برجسته می کنن. اما اگه هنوز آمادگی استفاده از این رنگا رو ندارین از طیفای خنثی تر صورتی رنگ واسه جدا کردن لبای تون استفاده کنین. اینکه از رژهای رنگ تیره و مات استفاده نکنین چون لبا رو کوچیک تر می کنن و سن شما رو بیشتر نشون میدن.

۱۸. ابروهای پُررنگ

ابروها جدا از اینکه اینکه شخصیت و احساس شما رو نشون میدن، بیشتر فرق بین حالت هوشیار با حالت رنگ و رو رفته رو در دوربین ایجاد می کنن. اگه میدونید که قراره عکس بگیرین بهتره کمی ابروهای تون رو از حالت عادی تیره تر کنین چون ابروها در عکس کمی روشن تر خواهند افتاد.

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

۱۹. موهای وِز کرده

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

در قدم اول واسه اینکه بدونین چیجوری خوش عکس باشیم، بهتره دستی به سر و ضع موهای خود بکشین. موهای وزکرده و سیخ سیخ در عکس خود رو بیشتر نشون میدن، پس مطمئن شید که موهای تون رو منظم کرده باشین. پماد مو یا روغنای خشک (dry oil) به شما کمک می کنن. اگه نگرانید که زیاد از حد از این مواد روی موهای تون استفاده کنین و ظاهر اونا چرب شه اول کف دست تون رو به این مواد آغشته کنین و بعد با دست موهای خود رو منظم کنین.

۲۰. چشم قرمز در عکسا

درست قبل اینکه عکس بگیرین به منبع نور نگاه کنین، این کار باعث بسته شدن مردمک چشم شما می شه و دیگر از چشم قرمز در عکس خبری نمیشه.

۲۱. عملیات عکس فوری!

این راه ۵ ثانیه ای رو امتحان کنین. با دستمال کاغذی صورت خودتون رو از عرق و چربی پاک کنین اون وقت گونه هاتون رو نیشگون بگیرین تا کمی قرمز رنگ شن. بله این کار روشی قدیمیه اما هنوز کارسازه.

۲۲. قطره ی چشمی

چند قطره اشک مصنوعی کمک می کنه تا چشماتون نورانی تر و بیدارتر به نظر برسه.

۲۳. زاویه دادن به شکل

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

مستقیم خیره شدن به دوربین زیاد جذاب نیس، به جای اون صورت خود رو در حالت سه رخ مقابل دوربین بذارین تا به ویژگیای اون عمق ببخشین.

۲۴. براق کردن زیر گردن و استخوان ترقوه

برخلاف صورت، کمی نورانی کردن نواحی پایین گردن٬ پوست شما رو در عکس قشنگ می کنه. کمی پودر نورانی کننده روی استخوان ترقوه و شونه های خود استفاده کنین. با این کار جلوه ی بیشتری دارین.

۲۵. بیشتر عکس بگیرین

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

آدمایی که فکر می کنن بدعکس هستن معمولا کمتر واسه گرفتن عکس ژست می گیرن، در حالی که عکاسی بازی میانگین هاست. هر چه بیشتر عکس بگیرین، عکسای خوب بیشتری از اون بین نصیب تون میشه.

۲۶. مستقیما زیر منبع نور قرار نگیرید

چیجوری خوش عکس باشیم؟  آموزشی

قرار گرفتن دقیقا زیر منبع نور سایهای عجیبی روی صورت شما ایجاد می کنه. به جای این کار، روبروی یک منبع نور طبیعی مثل پنجره یا جایی که نور ملایم از دور به شکل شما می تابد قرار بگیرین.

۲۷. به منبع نور نگاه کنین

نگاه کردن به یک لامپ یا چراغای تزئینی جشنا، درخشندگی جذابی به چشمان شما می بخشه.

۲۸. دیگر لازم نیس بگید سیـــــــــب!

در جواب سوال چیجوری خوش عکس باشیم، باید بگیم کمی طبیعی بخندین. دیگر نگید سیب! به جای اون به چیز خنده داری فکر کنین. حتی بهتر از اون، با عکاس شوخی کنین. یک خنده ی طبیعی همیشه بر نوع مصنوعی اون برتری داره.

خوش عکس باشین!

منبع : stylecaster brit

دسته‌ها: آموزشی